Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Tel: +90 533 921 3134
E-Mail: info@millionhaircenter.com

Safir Saç Ekimi

Saç ekim işlemi saçların yoğun olduğu ense kısmından alınan saç foliküllerinin saç kaybının olduğu kısımlara aktarılması işlemine saç ekimi denilmektedir.

Günümüzde hemen hemen her insanın problemi olan saç dökülmeleri ve beraberinde gelişen saç kayıpları yoğun yaşanan stresten kaynaklanabileceği gibi kişinin genetik yapısıyla da ilgilidir.

Saç ekim operasyonları genelde orijinal saçlarda olduğu gibi olumlu sonuçlar doğurduğundan özellikle beyler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca kalıcı bir yöntemdir. Bu uygulamalarda dökülmenin yaşanmayacağı kısımdan yani donör olacak kısımdan greftler ile saç, sakal, kaş ve bıyık ekimi yapılmaktadır.

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle beraber artık saçsızlık sorunu tarihe karışıyor. Hızlı ilerleyen teknoloji saç ekim operasyonlarını da bir adım yukarı taşımaktadır. Dolayısıyla bugüne kadar yapılan saç ekim uygulamalarında Fue yöntemi uygulanmaktaydı. Bu yöntemde iyi sonuçlar vermekteydi fakat acı ve ağrı duyulabiliyordu. Günümüzde ise büyük ilerleme kaydeden saç ekim teknikleri de kullanılan aletlerin gelişmesiyle beraber iyi bir hal almıştır.

 

Safir Fue Saç Ekim’i Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Safir Fue Saç Ekim Operasyonu Fue teknolojisinden daha gelişmiş bir uygulama olup, daha basit ve acısız bir uygulamadır. Lokal anestezi altında yapılabilen saç ekimi safir uçlu özel aletler kullanılarak yapılır. Ayrıca bu yöntem uygulanmadan önce kişinin yapması gerekenler şöyledir:

  • Eğer Saç ekim uygulaması yaptıracak olan kişinin alkol alışkanlığı var ise alkol alımını bir hafta öncesi bırakmalıdır.
  • Kişi saçlarına jöle, losyon, krem gibi kimyasal maddeler işlem öncesi kullanılmamalıdır.
  • Bu saç ekim yöntemini yaptıracak kişinin kalp, tansiyon, ülser ve şeker gibi kronik rahatsızlığı varsa doktora başvurarak gerekli ilaçlarının alınması halinde bu uygulamayı yaptırabilir.
  • Operasyonun yapılacağı gün hasta gömlek gibi çıkarılması kolay bir giysi giymelidir.
  • Aynı zamanda bu operasyona girmeden saçların temiz olması gereklidir.
  • Aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alımı bir hafta öncesinden bırakılmalıdır.
  • Bu saç ekim yönteminin uygulanacağı gün hasta kahvaltı yapabilir yada yemek yiyebilir.
  • Operasyon öncesinde yada bir gün öncesi kafein içeren içeceklerin alınmaması gerekir.
  • Ayrıca sakin olunmalı eğer fazla heyecanlı bir yapıya sahipseniz de doktorunuza danışarak sakinleştirici ilaç alınabilir.

Tüm bu detaylar saç ekim operasyonunun uygulanması için önem taşıyan kriterlerdir. Dolayısıyla ne kadar doğru uygulanırsa operasyonun başarısı o kadar iyi olur.