Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Tel: +90 533 921 3134
E-Mail: info@millionhaircenter.com

Sakal Ekimi

Sakal ekimi hakkında merak edilenler

 

Son zamanlarda saç ile birlikte giderek artan bir talebi olan sakal ekimi, tamamen saç ekiminin yüze uygulanış şeklidir diyebiliriz. Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde yapısal nedenlerle kılların seyrek olması ya da hiç çıkmaması sebebiyle, saçlı deriden alınan güçlü kıl köklerinin yüzümüze nakli ile oluşan bir operasyondur.

 

Erkekler için sakalın önemini belirtmeye gerek bile yoktur. Erkeklerin yüzündeki aksesuardır diyebiliriz. Ve özgüvenin yüksek olmasının şartlarından biri olarak kabul edilir. Sakalları istediği gibi düzgün, gür çıkan erkeğe bir de o sakal yakışıyorsa yaşamından gayet memnun bir haldedir. Bazı insanları sakalın olup olmamasını çok da umursamaz. Seyrek çıkmış, bir tarafı var bir tarafı yok, istediği sertlikte, şekilde değil hiç önemli değildir. Ancak her insanın içinde, kimselere belli etmese de o düzgün sakal hayalleri mutlaka vardır. Çünkü toplumda insanlar kusur örtmez kusur ararlar. Onlara göre de erkek sakalsız olmaz, erkek adamın sakalı olur gibi telkinler sonunda sakal ekimi operasyonu için büyük etkisi olur.

 

Sakal çıkıp çıkmaması tamamen hormonal bir sebeptir. Tabi temeli bu olarak görebiliriz. Ancak yaşanan hastalıklar ve kazalarda sakallarda seyreklik oluşmasına ya da açık alan oluşmasına neden olur. Sakal erkeğin simgesi olduğu gibi, bir çok kusuru örten bir örtü gibi de mutlaka olması gereken bir bölgedir.

 

Son yıllarda hızla artan kirli sakal furyası var. Sakallarında seyreklik ve açıklık olanlar, güzel gözükmediği için bu modaya uyamazlar. Bu da diğerlerinden bir geri kalmışlık, eksiklik hissi vereceği için ciddi psikolojik durumlara yol açabilir. Normal de sakalın bu hali bizim sağlığımıza ya da yaşantımızı kısıtlayacak bir etkiye sahip değildir. Tek sahip olduğu şey estetik kaygısıdır. Ya bunu görmezden gelip, sorun haline getirilmeyecek ya da ilk fırsatta sakal ekimi yaptırılarak bu sorun uzaklaştırılacak.