Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Tel: +90 533 921 3134
E-Mail: info@millionhaircenter.com

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç kaybı ve sonunda yaşanan kellik kadın-erkek herkesin problemidir. Sağlık açısından sıkıntılı bir durum oluşturmuyor olsa da, kişinin kendisini daha iyi hissetmek ve daha yüksek özgüvene sahip bir birey olması açısından önemlidir. Yüzyıllardır bu soruna çözüm olacak çareler aranmaktadır. Gerek alternatif çözüm yolları gerekse de tıbbi çözüm yolları denenmiştir. Saç kaybı için ülkemizde de başarıyla uygulanan doğal ve kalıcı bir yöntem uygulanmaya başlanmıştır. Saç ekimi, çeşitli nedenlerle saç kaybı yaşamış kişilere doğal ve kalıcı saç uygulamasının adıdır. Cerrahi bir işlem olmasına karşın gayet rahat ve konforlu bir işlemdir. Dünyada 20 yıla yakın süredir uygulanan bu işlem ülkemizde plastik cerrahlar tarafından başarıyla yapılmaktadır. Hatta ülkemize yurt dışından birçok hasta kelliğe çözüm olan saç ekimi için gelmektedir.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Son yılların popüler estetik işlemi saç ekimi her geçen gün artan bir talep almaktadır. Bu sebeple bu işlemin ayrıntıları merak konusudur. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey ise kesinlikle iyi bir plastik cerraha başvurmaktır. Saç ekim işlemleri kişiye göre değişen birkaç farklı teknik ve uygulamalarla yapılmaktadır.

 

Saç ekme operasyonundan önce başvuran tüm hastalara checkup tarzı birtakım tahlil ve saç analizi uygulamaları yapılır. Bu analizler sonrası ekilecek saçların alınacağı bölge seçilir.

 

Ne kadar saça ihtiyaç olduğu ve saçın ekileceği bölge belirlenir. Bu aşamada hastaya, doktor tarafından bazı çizimler uygulanabilir. Saçın ekileceği bölge hasta ve doktor ile beraber belirlenmiş olur. Yapılan tüm bu ön işlemlerin ardından saç ekim işlemine başlanır. Saç ekim işlemleri lokal anestezi ya da hafif sedasyon adı verilen uyuşturma işlemleri ile yapılmaktadır. Bu sebeple saç ekimi ağrısız ve acısız bir işlemdir. 

 

Saç ekimi uygulamasında genellikle enseden alınan saçlar tercih edilir. Ancak buradaki saçların yetersiz olması durumunda göğüs ya da kol kılları da kullanılabilir. Operasyon kelliğin derecesine göre uzayıp kısalabilir. Süresi kişiye bağlıdır. Hatta saç kaybının alanı geniş ise birkaç seans işlem gerekebilir.

 

Saç ekiminde çeşitli yöntemler vardır. Kısaca saç kökleri mikro boyutta iğnelerle donör bölgeden alınarak özel bir solüsyonda bekletilerek hazır hale getirilir. Daha sonra plastik cerrah tarafından yine mikro bir işlemle, saç kökleri deriye tek tek ekilir. Doğal bir görünüm kazanması için tüm saçlar çıkış yönüne doğru ekilir. İşlemin tamamlanmasının ardından saç ekimi yapılan bölgeye özel bir bandaj uygulanır. Hasta 2 saat içerisinde taburcu edilebilir.